Велес: Продолжуваат обуките за евакуација и гасење на пожар во основните и средните училишта

ОпштиниВелес: Продолжуваат обуките за евакуација и гасење на пожар во основните...

Најчитано

Продолжуваат обуките на територијалната противпожарна единица за евакуација  и гасење на пожар. Деновиве се одржа показна вежба во ООУ „Панко Брашнаров“ , а во изминатата недела теоретски и практични вежби  се одржаа во основните и средните училишта во градот и населените места. Во вежбите учествуваа вработените и учениците на училиштата.

Показни вежби за евакуација во случај на пожар и гасење со ПП апарат ќе се одржат уште  во средното стручно училиште „Димитрија Чуповски“ како и во модуларната болница при Општа болница Велес.

 

 

Извор: Општина Велес 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе