МВР: 102 санкции за непрописно престигнување на територијата на цела држава

МинистерстваМВР: 102 санкции за непрописно престигнување на територијата на цела држава

Најчитано

Во текот на вчерашниот ден (17.11.2021) Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола за санкционирање на возила кои непрописно престигнуваат на територијата на Република Северна Македонија, при што санкционирани се 102 возачи. Од нив, 30 на територијата на СВР Охрид, 27 на територијата на СВР Тетово…

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

 

 

 

Извор: Министерство за внатрешни работи 

 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе