МВР: Приведено лице барано по потерница

МинистерстваМВР: Приведено лице барано по потерница

Најчитано

Денеска (18.11.2021) во 13.10 часот на ул.„Симеон Кавракиров“ во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода Е.Р.(30) од Шуто Оризари, скопско.

За него била распишана Централна потерница по наредба на Основен кривичен суд Скопје за издржување казна затвор од две години и шест месеци за сторено кривично дело „тешка кражба“ по член 236 од Кривичниот законик. Лицето ќе биде предадено на казнено-поправна установа за издржување на казната.

 

 

 

 

 

 

Извор: Министерство за внатрешни работи 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе