HomeОпштиниРадовиш: Нов пристапен пат од Штурово до новото планирано излетничкото место

Радовиш: Нов пристапен пат од Штурово до новото планирано излетничкото место

Градоначалникот на општина Радовиш Ацо Ристов изврши увид на новиот пристапен пат од населеното место Штурово до новото планирано излетничкото место во склоп на размножувалиштето на диви животни.

Овој заеднички проект на општина Радовиш и Ловното друштво „Готен“ е со цел заштита на животните, поттикнување на ловниот туризам и слично, а во иднина со нови заеднички инвестиции да прерасне и во една туристичка атракција која ќе привлече туристи од целиот регион.

Извор: Општина Радовиш

Битола: Интензивни работни активности на Јавните претпријатија

Поволните временски услови изминатиот викенд, овозможија непречено спроведување на работни активности на јавните претпријатија на повеќе локации. Јавното претпријатие Комуналец во соработка со Општина Битола,...