МВР: 107 санкции за брзо возење на автопат Велес – Скопје – Куманово

МинистерстваМВР: 107 санкции за брзо возење на автопат Велес – Скопје -...

Најчитано

Денеска (21.11.2021) Мобилната единица за безбедност на сообраќајот на патиштата спроведе зајакната акциска контрола на автопатот Велес – Скопје – Кумановоза санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 107 возачи. Од нив, 21 возило се движело со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а едно возило се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

 

 

Извор: Министерство за внатрешни работи 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе