Прилеп: Градоначалникот Борче Јовчески оствари средба со боречкиот клуб „7 Мај“

ОпштиниПрилеп: Градоначалникот Борче Јовчески оствари средба со боречкиот клуб „7 Мај“

Најчитано

Ангела Трајкоска, Тамара Цветкоска и Барбара Стојкоска заедно со своите тренери од боречкиот клуб “7 Мај“ остварија средба со градоначалникот на општина Прилеп Борче Јовчески.

Причина за денешната посета беа првенствата и медалите кои младите борачки од клубот „7 Мај“ ги освоија на натпреварите на Балканското и Медитеранското првенство кое се одржа во Грција од 26 до 30 октомври.

Градоначалникот Јовчески посочи дека лично ќе се ангажира во развојот на спортот, во сите негови сегменти. Присутните на средбата, добија и пригодни подароци од Општина Прилеп.

 

 

 

 

Извор: Општина Прилеп

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе