Велес: Повик до граѓаните

ОпштиниВелес: Повик до граѓаните

Најчитано

Се повикуваат граѓаните на Велес кои имаат сознанија за постоење на мали и големи диви депонии во и околу градот да ги пријават во Општина Велес и тоа на веб страницата на општината преку линкот „пријави проблем“ или да се јават на телефонските броеви 078 254-729 или на 043 232-406.

На тој начин службите на Општина Велес ќе имаат сознанија каде се наоѓаат дивите депонии и ќе можат да интервенираат со цел да се отстранат.

 

 

 

 

Извор: Општина Велес

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе