Велес: Се асфалтира Плоштадот во Горно Оризари

ОпштиниВелес: Се асфалтира Плоштадот во Горно Оризари

Најчитано

Во тек е асфалтирањето на Плоштадот во Горно Оризари. Градоначалникот Колев  го посети Горно Оризари чиј центар добива нов лик.

Реконструкцијата на Плоштадот, на површина од околу 1.700 м²  во Горно Оризари се реализира согласно Програмата за уредување на просторот на Општина Велес. За таа намена, од буџетот на општината се издвоени 2.355.280 денари со вклучен ДДВ. Градежните работи ги изведува Друштвото за градежништво „ИЗГРЕВ ИНЖЕНЕРИНГ ДООЕЛ Велес“.

 

 

 

Извор: Општина Илинден

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе