МВР: Приведен крадец по распишана централна потерница

МинистерстваМВР: Приведен крадец по распишана централна потерница

Најчитано

Денеска (25.11.2021) во 11.00 часот ул.„Скупи”, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишија од слобода Н.П.(35) од Скопје. Тој се барал со централна потерница од Основен кривичен суд Скопје за издржување казна затвор од две години и шест месеци за сторено кривично дело „кражба“ по член 235 од Кривичниот законик.

Лицето било предадено во Казнено – поправната установа Затвор Идризово за издржување на казната.

 

 

 

 

 

Извор: Министерство за внатрешни работи 

spot_img
spot_img
spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img
spot_img

Читај повеќе