МВР: Приведено лице на подрачјето на Гази Баба за издржување казна затвор

МинистерстваМВР: Приведено лице на подрачјето на Гази Баба за издржување казна затвор

Најчитано

На 22.11.2021 година во 14:35 часот од полициски службеници на Оперативен тим потраги во нас.„Гоце Делчев“, на подрачјето на Гази Баба, бил лишен од слобода А.А.(42) од Скопје. Тој се барал по потерница од Основен кривичен суд Скопје, за издржување казна затвор. А.А. ќе биде спроведен во казнено-поправна установа за издржување на затворската казна.

 

 

 

 

 

Извор: Министерство за внатрешни работи 

spot_img
spot_img
spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img
spot_img

Читај повеќе