Гази Баба: Вонредна еколошка инспекција

ОпштиниГази Баба: Вонредна еколошка инспекција

Најчитано

Градоначалникот Бобан Стефковски, заедно со инспекциската служба од општината, беа на терен во вечерните часови низ територијата на општината каде најмногу се депонира и согорува отпад. Инспекторите започнуваат со инспекциски надзор во вечерните часови и за време на викендите, се со цел да се превенира и спречи согорувањето и депонирањето на отпад на јавни површини.

 

– Заштитата на животната средина е на врвот на моите приоритети. Извршителите кои палат, согоруваат или депонираат отпад и на било каков начин ја загадуваат животната средина, ќе се санкционираат согласно Закон за јавна чистота и Закон за управување со отпад, истакна градоначалникот Стефковски.

 

 

 

 

Извор: Општина Гази Баба 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе