Ѓорче Петров: Интензивно се чисти депонијата во Ново Село

ОпштиниЃорче Петров: Интензивно се чисти депонијата во Ново Село

Најчитано

Интензивно се чисти депонијата во Ново Село

Општина Ѓорче Петров во заедничка акција со Град Скопје – конечно сериозно се пристапува кон чистење на депонијата во Ново Село и се решава горливиот проблем на жителите од овој дел од општината.

Заедно со Градот се изнаоѓаат трајни одржливи решенија за овој простор. Во план е во иднина да бидат подигнати нови парковни површини и многу зеленило. Жителите на Ѓорче Петров воедно ќе добијат и нова зона за рекреакција.

Исто така, во план е и да се оневозможи пристап со продолжување на заштитната ограда, физичка заштита и строги казни. Како опција е и поставување видео мониторинг.

 

 

 

 

Извор: Општина Ѓорче Петров 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе