Ѓорче Петров: Никиштани и Орман добиваат тампон на пристапните патишта до нивите

ОпштиниЃорче Петров: Никиштани и Орман добиваат тампон на пристапните патишта до нивите

Најчитано

Пристапните патишта до обработливите површини во населените места Никишатни и Орман ќе бидат обложени со тампон.

На граѓаните, почнувајќи од зимскиот период што следува, ќе им биде олеснет пристапот до нивните ниви.

Станува збор за подрачје каде процентуално најголем дел од жителите се занимаваат со земјоделска дејност.

 

 

Извор: Општина Ѓорче Петров

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе