spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeПолитички партииКандидатот за претседател на СДСМ Димитар Ковачевски гласаше на вонредните внатрепартиски избори

Кандидатот за претседател на СДСМ Димитар Ковачевски гласаше на вонредните внатрепартиски избори

Почитувани,

СДСМ поставува нови, највисоки стандарди на македонската политичка сцена. Денеска се одржуваат вонредните внатрепартиски избори за претседател на СДСМ.

Во прилог ви испраќаме фотографии од денешното гласање на кандидатот за претседател на СДСМ Димитар Ковачевски во општинскиот штаб во Карпош на вонредните вантрепартиски избори.

 

Извор: СДСМ

Прочитајте

Бутел: По 40 години реконструкцијата на улицата “Натанаил Кучевишки”

0
Нема запирање кога се работи за доброто на граѓаните и за нивните потреби. Денес, започна реконструкцијата на улицата “Натанаил Кучевишки” со површина од 3000...