spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниЧаир: „Идна соработка меѓу општините и стопанствениците“

Чаир: „Идна соработка меѓу општините и стопанствениците“

Во оваа прилика, организаторите ни понудија со бизнис заедницата подиум за размена на искуства и ставови за економските текови на земјата, идните предизвици на овој план, со цел да се поттикнат инвестициите во земјата и подобрување на бизнис климата.
Ова беше и добра можност за мене како градоначалник да им ги претставам на стопанствениците нашите заложби и планови за зајакнување на локалната економија.

Прочитајте

Средба Маричиќ со Јанос Бока: Европската интеграција на Северна Македонија мора...

0
Првиот заменик претседател за европски прашања Бојан Маричиќ денес оствари средба со Јанос Бока, министерот за европски прашања на Унгарија.  На средбата се говореше за...