HomeОпштиниПетровец: Поделени 220 хуманитарни пакети

Петровец: Поделени 220 хуманитарни пакети

По повод претстојните православни христијански празници Бадник и Божиќ, Општина Петровец и Тинекс поделија 220 хуманитарни пакети на социјално најранливата категорија на лица.

Опшина Петровец подели 70 пакети со прехранбени продукти додека фирмата Тинекс донираше 150 Божиќни пакетчиња.

Традиционално, десетина години наназад, градоначалникот Борче Митевски и Општина Петровец спроведуваат вакви и слични хуманитарни акции, се со една цел, да се помогне на оваа категорија на лица, претстојните празници да ги поминат достојно во кругот на семејствата.

Извор: Општина Петровец

Велес: Градежни зафати на улицата „Кирил Пејчиновиќ“

Почнаа градежните зафати на улицата „Кирил Пејчиновиќ“ на Којник. Во соработка со ЈКП Дервен ќе се заменува старата дотрајана водоводна мрежа на улицата, а...