HomeОпштиниСопиште: Повик за поднесување на понуди

Сопиште: Повик за поднесување на понуди

РЕПУБЛИКА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА

ВТОР ПРОЕКТ ЗА ПОДОБРУВАЊЕ НА ОПШТИНСКИТЕ УСЛУГИ (MSIP2)

MSIP2-SIG-NCB-028-22

1. Овој Повик за Понуди ја следи Општата објава за набавки за овој Проект објавена во изданието на UN Development Business, со бр. WB3498-08/16, од 04 август, 2016 година (печатено издание) и објавена  електронски на 04 август, 2016 година.
  •  Република Северна Македонија доби кредит од Меѓународната банка за обнова и развој за Проектот за подобрување на општински услугите и има намера дел од добиените средства од овој Кредит да ги искористи за исплата по договор  за набавка на стоки – Набавка на возило за собирање и транспорт на цврст отпад во општина Сопиште, MSIP2-SIG-NCB-028-22
  • Општина Сопиште ги повикува соодветните и квалификувани Понудувачи за набавка и транспорт на: (1) едно Специјално возило за собирање и транспорт на цврст отпад  за потребите на Општина Сопиште.
  • Поднесувањето понуди ќе се спроведе преку процедури за национално конкурентно наддавање  (NCB) како што е специфицирано во Упатството на Светска банка: Набавка со средства добиени од IBRD Заеми и IDA Кредити, (од јануари 2011 година), и е отворен за сите Понудувачи од квалификуваните држави како што е дефинирано во тендерската документација.
  • Заинтересираните Понудувачи може да добијат дополнителни информации од:

Виктор Груевски и да извршат увид во тендерската документација на наведената адреса: ул.2 бр.2 с. Сопиште од 09:00 до 15:00 часот не подоцна од 20.01.2022 година.

• Заинтересираните Понудувачи може да ја купат комплетната тендерска документација на македонски јазик по поднесување на писмена апликација на адресата дадена подолу:

Општина Сопиште,

Предмет: Набавка на возило за собирање и транспорт на цврст отпад во општина Сопиште

Адреса: улица 2 бр. 2 с. Сопиште, Скопје,

Поштенски број: 1000 Сопиште,

Република Северна Македонија

и по плаќањето на неповратна такса од  3,000.00 МКД.

Методот на плаќање ќе биде преку ПП50 образец, на следната сметка

a.)        За плаќања во МКД – број на сметка

Банка: Народна банка на Република Македонија

Број на сметка: 100000000063095