spot_img

МВР: 33 санкции за пребрзо возење на територија на СВР Тетово

МинистерстваМВР: 33 санкции за пребрзо возење на територија на СВР Тетово

Најчитано

Денеска (22.01.2022) во периодот од 08.00 до 20.00 часот на територијата на СВР Тетово спроведена e зајакната акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, при што санционирани се 33 возачи. Од нив 20 на територија на Тетово, а 13 на територија на Гостивар.

Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

 

 

 

 

Извор: Министерство за внатрешни работи 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Читај повеќе