spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниБерово: Градоначалникот Пекевски оствари средба со менаџерот на Amphenol Tehnologу Macedonia, во...

Берово: Градоначалникот Пекевски оствари средба со менаџерот на Amphenol Tehnologу Macedonia, во Кочани

Во рамките на своите програмски активности,  Градоначалникот на Општина Берово, Звонко Пекевски оствари средба со менаџерот на Amphenol Tehnologу Macedonia, во Кочани, Сашко Наков.

На средбата разговараа за идната соработка, плановите за развој на компанијата, вработување и придонесот на компанијата во регионот.

Наков ја истакна  нивната интенција за отворање на нови работни места и потребата од работна сила.

Тие разменија  идеи и мислења, а Пекевски ја истакнаа отвореноста на Општина Берово,  за соработка.

Американската корпорацијата „Амфенол“,  се занимава со производство на кабли за автомобилската индустрија и антенски структури за базните станици за мобилна телефонија.

 

 

 

Извор: Општина Берово

Прочитајте

МЗ: Средба со директорот на ФЗОМ – Разгледани можностите за проширување...

0
Министерот за здравство Арбен Таравари одржа состанок со директорот на Фондот за здравствено осигурување, д-р Александар Клековски, претставници на Фарамабренд-Нова (асоцијација на иновативни фармацевтски...