spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниБрвеница: Пробивање на патот до с.Гургурница и санирање на штетата која е...

Брвеница: Пробивање на патот до с.Гургурница и санирање на штетата која е направена

Штетата направена од силниот ветер на кровот на ОУ,,ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ” подрачно училиште во с. Гургурница, општина Брвеница во соработка со изведувачот на училиштето ДПТГУ АК-ИНВЕСТ ДООЕЛ Тетово, од часови започнавме со пробивање на патот до с.Гургурница и санирање на штетата која е направена а со цел брзо враќање на учениците на настава.

 

 

 

Извор: Општина Брвеница 

Прочитајте

МСПДМ: Средба на министерот Лимани со Националниот координатор на МОТ, Крстановски

0
Министерот за социјална политика, демографија и млади, Фатмир Лимани се сретна со Националниот координатор на Меѓународната организација на трудот (МОТ), Емил Крстановски. На средбата Националниот...