spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниСтрумица: Костадинов одржа средба со директорот на Националната агенција за европски образовни...

Струмица: Костадинов одржа средба со директорот на Националната агенција за европски образовни програми и мобилност

 

Градоначалникот Костадин Костадинов одржа работна средба со директорот на Националната агенција за европски образовни програми и мобилност, Марко Ѓоргиевски.

На средбата на којашто присуствуваа и претставници на трите средни општински училишта кои што соработуваат со Националната агенција, се разговараше за досегашните резултати од соработката и се разгледуваа сите можности за нејзино унапредување, но и зголемување на корисниците на европските програми во областа на образованието, обуката, младите и спортот.

 

 

 

 

Извор: Општина Струмица

Прочитајте

МЗ: Средба со директорот на ФЗОМ – Разгледани можностите за проширување...

0
Министерот за здравство Арбен Таравари одржа состанок со директорот на Фондот за здравствено осигурување, д-р Александар Клековски, претставници на Фарамабренд-Нова (асоцијација на иновативни фармацевтски...