HomeСамостојни органиОргани во составУЈП: Мобилен даночен Шалтер

УЈП: Мобилен даночен Шалтер

Користете ги даночните услуги на „Мобилните даночни шалтери“. Со четири специјално опремени комбиња, даночниците секој месец ги посетуваат населените места каде Управата нема постојани даночни канцеларии, како и локации кои дополнително можат да се утврдат во соработка со општините и потребите на локалното населиние и бизниси.

Граѓаните и фирмите, без да го напуштат своето место на живеење/седиште, можат да ги добијат сите даночни услуги и информации преку мобилните шалтери, да ги достават сите видови на даночни пријави, барања и сл., како и да ги подигнат сите документи што ги издава Управата за јавни приходи.

ВОЗЕН РЕД / ЈУЛИ 2022
Број на МДШ Општина/Место Датум Период (од-до) Локација
03 Липково 5 јули од 10.00 до 15.00 часот пред општинска зграда
03 Старо Нагоричане 8 јули од 10.00 до 15.00 часот пред општинска зграда
03 Ранковце 14 јули од 10.00 до 15.00 часот пред општинска зграда
03 Зрновци 18 јули од 10.00 до 15.00 часот пред општинска зграда

За возниот ред на Мобилните даночни шалтери, можете да се информирате и преку Инфо центарот 0800 33 000 или 02/3253 200.

Pdf_16 Возен ред на мобилни даночни шалтери / Јули 2022

Извор: Управа за јавни приходи

Велес: Градежни зафати на улицата „Кирил Пејчиновиќ“

Почнаа градежните зафати на улицата „Кирил Пејчиновиќ“ на Којник. Во соработка со ЈКП Дервен ќе се заменува старата дотрајана водоводна мрежа на улицата, а...