Битола: Асфалтирање на улицата „Македонска фаланга“

ОпштиниБитола: Асфалтирање на улицата „Македонска фаланга“

Најчитано

Градежните активности за реконструкција на улицата „Македонска фаланга“, влегуваат во завршна фаза.

За време на асфалтирањето на улицата, увид на работата на терен изврши градоначалникот на општина Битола, Тони Коњановски, кој информираше за комплетното уредување на овој простор, кое се реализира преку проектот за реконструкција на ул.„Македонска фаланга“ и вклучува промена на канализационата мрежа на улицата, решавање на проблемот со атмосферските води, асфалтирање, поплочување на тротоарите со гранитни плочки и ново улично осветлување.


Улицата „Македонска фаланга“ е 11 та улица која се финализирана оваа градежна сезона, како дел од проектот на градоначалникот Тони Коњановски за „Реконструкција, рехабилитација и изградба на 23 улици“ во 2022 година.

 

 

 

 

Извор: Општина Битола

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе