Гази Баба: Доделени грантови за финансиска поддршка на студенти иноватори

ОпштиниГази Баба: Доделени грантови за финансиска поддршка на студенти иноватори

Најчитано

Вчера во просториите на општина Гази Баба ги доделивме грантовите за финансирање на студенти иноватори.Целта на овој проект е поттикнување на студентите слободно да размислуваат и да наоѓаат креативни решенија за проблемите и прашањата со кои се соочуваат.

Градоначалникот на општина Гази Баба, Бобан Стефковски се обрати пред присутните, ги охрабри и поттикна студентите да бидат иновативни и креативни, а поддршката на општината ќе ја имаат и во иднина во реализација на нивните проекти.

Извор: Општина Гази Баба 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе