Валандово: Посета по повод денот на збратименета општина Лазаревац

ОпштиниВаландово: Посета по повод денот на збратименета општина Лазаревац

Најчитано

Делегација на Општина Валандово беше во официјална посета на општина Лазаревац во Србија.

Градоначалникот на општина Валандово, Перо Костадинов, изрази задоволство што беше во посета на збратимената општина Лазаревац и што делегацијата присуствуваше на свечената седница, по повод Денот на општината.

Покрај тоа, заедно со претседателот на општината Бојан Стевиќ, се одржа работен состанок и се разговараше за можностите за нови вмрежувања во различни сфери, за поврзувањето на најмалите во локалните заедници преку образовните институции и за значењето на обновената соработка.

Градиме партнерства кои носат добробит за сите, отворени сме како заедница и соработуваме со останатите. Валандово негува концепт на силни пријателства, ги почитува различните и учи од подобрите.

 

 

Извор: Општина Валандово

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе