Битола: Реконструкција на улицата „Наум Наумовски Борче“

ОпштиниБитола: Реконструкција на улицата „Наум Наумовски Борче“

Најчитано

Се известуваат граѓаните на општина Битола дека, од понеделник 11.07.2022 година, започнуваат градежните активности за реконструкција на улицата „Наум Наумовски Борче“.

Сообраќајот во овој дел на градот ќе се одвива согласно воспоставениот времен режим на сообраќај, кој ќе биде регулиран со соодветно поставена сообраќајна сигнализација.

 

 

 

Извор: Општина Битола 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе