Дебар: Одржувањето и грижата за детското игралиште

ОпштиниДебар: Одржувањето и грижата за детското игралиште

Најчитано

Одржувањето и грижата за детското игралиште како и сите спортски терени во нашиот град, е должност на општинските служби но и обврска на граѓаните.

Затоа апелираме заедничкиот имот да се одржува чист и неоштетен, со цел тие да имаат подолг животен век и да бидат на наша услуга.

 

 

 

Извор: Општина Дебар

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе