Казните за народот кој го блокираше патот Струмица – Радовиш се противуставни, одговорност ќе има

Политички партииВМРО-ДПМНЕКазните за народот кој го блокираше патот Струмица - Радовиш се противуставни,...

Најчитано

Казните за народот кој го блокираше патот Струмица – Радовиш се противуставни, одговорност ќе има.

МВР на Спасовски се обидува да ги заплаши граѓаните кои протестираа против предлогот на Ковачевски кој значи бугаризација на Македонија и македонскиот народ, со казни кои се косат со Уставно загарантираното право на протест.

Власта знае дека не може да го забрани протестот, па се одлучи граѓаните кои ги блокираа патиштата да ги казни за непрописно движење по пат и непрописно паркирано возило.

Мизерни се обидите на Спасовски и Ковачевски преку прекршочни казни да ги сузбијат протестите.

Одговорност за ова злоупотреба на законите и институциите ќе има.

Народот е против бугаризација. И власта не може да го спречи да каже НЕ за Ултиматумот.

 

 

 

Извор: ВМРО ДПМНЕ 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе