Битола: Реконструкција на коловозот на улицата „Наум Наумовски Борче“

ОпштиниБитола: Реконструкција на коловозот на улицата „Наум Наумовски Борче“

Најчитано

Градоначалникот на општина Битола, Тони Коњановски, завчера изврши увид на почетокот на градежните активности за реконструкција на коловозот на улица „Наум Наумовски Борче“.

Улицата се реконструира во должина од 373 метри, а истата е дел од проектот за „Реконструкција, рехабилитација и изградба на 23 улици“, кој општина Битола го реализира оваа градежна сезона. Од овој проект, активностите се завршени на 11 улици, а на 4 се во тек.

 

 

 

 

Извор: Општина Битола 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе