Гази Баба: Работна средба на градоначалникот Стефковски со директорот на ЈП Водовод и канализација

ОпштиниГази Баба: Работна средба на градоначалникот Стефковски со директорот на ЈП Водовод...

Најчитано

Градоначалникот Бобан Стефковски со тим вработени во општина Гази Баба имаа работен состанок со директорот на ЈП Водовод и Канализација Златко Перински, на кој се дефинираа заеднички приоритети кои во наредниот период преку воспостaвување на соработка ќе се реализираат.

Во периодот кој следи во преден план се проектите за подобрување на водоснабдувањето во општината и ќе се решаваат проблемите со атмосферските и фекалните мрежи.

Единствено преку заедничка соработка ќе се реализираат сите предвидени проекти.

 

 

 

Извор: Општина Гази Баба 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе