Кавадарци: Ресурсен центар за енергетска ефикасност во рамките на проектот ComAct

ОпштиниКавадарци: Ресурсен центар за енергетска ефикасност во рамките на проектот ComAct

Најчитано

На ден 23.06.2022 година, во просториите на општина Кавадарци, во рамките на проектот  ComAct беше отворен Ресурсен центар за енергетска ефикасност.

Истиот ќе биде наменет пред се за поддршка на енергетски сиромашните домаќинства кои живеат во станбени згради, со посебен фокус на најранливите групи граѓани, а ќе нуди широк спектар на услуги како што се совети, информации и директни консултации.

Ресурсниот центар ќе работи од 08:00 до 16:00 часот.

 

 

 

 

Извор: Општина Кавадарци 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе