Охрид: Известување

ОпштиниОхрид: Известување

Најчитано

Се известуваат сите жители и учесници во сообраќајот  дека на улицата „Момчило Јорданоски“ – потег од кружна кртстосница ул. „Момчило Јорданоски“ со ул.„Марко Цепенков“ до населба Гоце Делчев – Бараки, Општина Охрид ќе врши хоризонтално обележување  на ден 13.07.2022 година  и 14.07.2022 година.

Се молат сите учесници во сообраќајот да се отстранат сите моторни возила од коловозот со цел непречено одвивање на активностите.

 

 

 

Извор: Општина Охрид

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе