Велес: Известување

ОпштиниВелес: Известување

Најчитано

Започна реконструкцијата на дел од улицата „Кумановска“. Градежните работи опфаќаат гребење на завршен слој на асфалт, чистење и асфалтирање.

Во текот на изведување на градежните работи ќе има времен режим на сообраќај, односно ќе се врши запирање на сообраќајот по улицата со поставување на соодветни сообраќајни знаци.

Се замолуваат граѓаните, додека трае реконструкцијата, да покажат разбирање и да се придржуваат на воспоставениот режим на сообраќај, да не ги паркираат своите возила на улицата.

Градежните работи се очекува да траат 7 дена.

 

 

Извор: Општина Велес 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе