spot_img

Апасиев: Македонски народе не паѓајте во духот – еднаш ги победивме фашистите, ќе победиме пак!

Политички партииЛевицаАпасиев: Македонски народе не паѓајте во духот – еднаш ги победивме фашистите,...

Најчитано

„Нашата генерација нема да дочека да влеземе во ЕУ.

Со Преспански, сѐ ви кажавме како ќе биде однапред. Затоа сте „северномакедонци“. Со вакви дипломати, толку можеме, за жал.

Ќе дојде денот, кога нашите сограѓани ќе ве прашаат: што правевте кога ја силуваа Македонија? Кога едната рака ѝ ја држеше ЕУ, а другата Америка? Тогаш нема да можете да ги гледате во очи.

Имам порака до македонскиот народ: не паѓајте во духот, победата наша не е далеку. Секогаш сме биле на правилната страна на историјата. Еднаш победивме фашисти, ќе победиме пак.

СМРТ НА ФАШИЗМОТ, СЛОБОДА НА НАРОДОТ И ЗАТВОР ЗА ПРЕДАВНИЦИТЕ!“

Извор: ЛЕВИЦА
spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе