Крушево: Турнир во фудбал на 2-ри август во с. Борино

ОпштиниКрушево: Турнир во фудбал на 2-ри август во с. Борино

Најчитано

На 2-ри август во с. Борино ќе се одржи турнир во фудбал заедно со музички настан по повод празникот Илинден.

На турнирот има обезбедено награди за најдобрите екипи и најдобриот играч и се повикуваат сите заинтересирани спортисти и екипи во и надвор од општина Крушево да се пријават за учество на турнирот.

„На големиот празник Илинден ќе има случување и во населеното место Борино. Заедно со советникот Хибрахим Хурем денес разговаравме за одржување на овој настан и истиот да стане традиција во ова населено место. Покрај поддршката која ја даваме за овој настан денес на организаторите доделив топка како едно симболичен подарок за турнирот.“, изјави градоначалникот Томе Христоски.

 

 

 

 

Извор: Општина Крушево

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе