Гази Баба: Продолжува градежната офанзива

ОпштиниГази Баба: Продолжува градежната офанзива

Најчитано

Продолжува акцијата со вчерашните активности за асфалтирање на голем број на локални улици низ општина Гази Баба.

Во изминатиот период се асфалтираа локални улици во Ченто, Кирил Петрушевски, Инџиково, во  Јурумлери улица 11 улица во должина од околу 400 метри и асфалтирањето во местото викано Пуста Кула во н.м Трубарево, каде градоначалникот Бобан Стефковски направи увид на лице место.

Во деновите што следат ќе се асфалтираат улици и во останатите населени места.

Инвестициите во патна инфраструктура за оваа година изнесуваат 50.000.000 денари средства од буџетот на општина Гази Баба.

Извор: Општина Гази Баба

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе