Ѓорче Петров: Стојкоски на средба со жителите на с.Кучково

ОпштиниЃорче Петров: Стојкоски на средба со жителите на с.Кучково

Најчитано

Градоначалникот на општина Ѓорче Петров, Александар Стојкоски одржа средба со жителите на с.Кучково на која се разговараше на повеќе теми.

Акцент беше ставен на решавање на деценискиот проблем со водоснабдување во селото.

За тоа, Стојкоски ги информираше жителите на Кучково дека општината веќе води постапка за трајно решавање на проблемот.

 

 

 

Извор: Општина Ѓорче Петров 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе