Крива Паланка: Aвионско прскање против комарци

ОпштиниКрива Паланка: Aвионско прскање против комарци

Најчитано

Општина Крива Паланка ја информира јавноста дека на ден 19.07.2022 година (вторник) во раните утрински часови од 05.00 часот до 06.00 часот ќе се врши авионско прскање за заштита од комарци во општина Крива Паланка.

Се известуваат пчеларите во времето на прскање и 3-4 часа потоа да ги затворат кошниците со пчели заради можноста од влијание на средствата со кое се врши прскањето врз безбедноста на пчелните семејства.

Во случај на врнежи прскањето ќе биде одложено за наредниот ден.

Извор: Општина Крива Паланка

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе