Куманово: Авиозапрашување со широкопојасен инсектицид за третирање на комарци

ОпштиниКуманово: Авиозапрашување со широкопојасен инсектицид за третирање на комарци

Најчитано

На 22.07.2022 година (петок), во период од 05.00 часот до 08.00 часот, на територијата на Куманово ќе се изврши авиозапрашување со широкопојасен инсектицид за третирање на комарци.

Доколку временските услови не го дозволуваат вршењето на дезинсекцијата, авионската дезинсекција ќе се изврши првиот нареден ден, кога временските услови ќе бидат поволни. Се известуваат пчеларите навремено да ги преземат потребните мерки за заштита на пчелите.

Извор: Општина Куманово

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе