Штип: Продолжуваме со изградба на конзоли на река Отиња

ОпштиниШтип: Продолжуваме со изградба на конзоли на река Отиња

Најчитано

Општина Штип продолжува со изградба на конзоли на река Отиња и проширување на ул.Васил Главинов.

Градоначалникот на Штип, Иван Јорданов изјави дека надлежните екипи се на терен со цел отпочнување со градежни активности на потегот од гимназијата „Славчо Стојменски” до основното училиште ,,Ванчо Прќе”.

Нашата цел е проширување на двете најпрометни улици во централното градско подрачје, а со тоа и решавање на сообраќајниот метеж.

 

 

 

Извор : Општина Штип 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе