Штип: Уредени тротоари и улици

ОпштиниШтип: Уредени тротоари и улици

Најчитано

Општина Штип продолжува со работа на тротоарските површини на најпрометните улици во градот.

 

Надлежните екипи уште во раните утрински часови се на терен и работат на уредување на тротоарските површини на најпрометните улици.

 

Штип конечно добива модерен изглед, а во наредниот период, истиот ќе биде комплентиран со уредени тротоари и улици во секое катче од градот.

 

 

 

 

Извор: Општина Штип 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе