Гази Баба: Детската градинка 25 Мај доби ново возило за доставување на храна

ОпштиниГази Баба: Детската градинка 25 Мај доби ново возило за доставување на...

Најчитано

Вчера градоначалникот Бобан Стефковски беше во посета на ЈУДГ “25 Мај” каде што пристигна новото возило наменето за доставување на храна од централната кујна до клоновите на градинката.

Возилото е марка “Caddy 5 Cargo” и е со вредност од 1.320.000 денари, средства обезбедени до буџетот на општина Гази Баба.

Во следниот период ќе продолжат инвестициите и во обезбедување и адаптација на нови просторни капацитети за згрижување на деца.

 

 

 

Извор: Општина Гази Баба 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе