Крушево: Повик за пријавување за учество во коњаниците за 2-ри август

ОпштиниКрушево: Повик за пријавување за учество во коњаниците за 2-ри август

Најчитано

Почитувани,

 

Во пресрет на одбележување на големиот празник Илинден и одржување на Манифестацијата научно културни среди „Десет дена Крушевска Република“ општина Крушево и Манифестацијата ги повикуваат сите заинтересирани претставници и учесници во коњаници да го пријават своето учество.

 

Во насока на ефикасна организација и пригоден пречек на коњаниците, здруженијата кои ќе учествуваат во коњаниците ги повикуваме да го пријават своето учество најдоцна до 24.07.2022г. на следната електронска пошта: krusevska.republika@yahoo.com

Со почит,
Манифестација НКС „Десет дена Крушевска Република“.

 

 

 

 

Извор: Општина Крушево 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе