spot_img
spot_img

Се отвори изложбата на изложбата на дела од првата Детска ликовна школа “Вевчански видувања” 2022

ОпштиниСе отвори изложбата на изложбата на дела од првата Детска ликовна школа...

Најчитано

На 20.07.2022 година во Мултикултурниот ценар “Коста Србакоски” беше отворена изложбата на дела од првата Детска ликовна школа “Вевчански видувања” 2022.

Свое обраќање имаше организацискиот секретар на “Вевчански видувања” – Ефимија Угриновска Кукоска која се заблагодари на присутните и ја прогласи изложбата за отворена.

Делата ќе бидат изложени во прекрасните галериски простории до 14 август.

 

 

Извор: Општина Вевчани

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе