Вевчани: Концерт на Аница Нелоска – пијано во класата на Проф. Верица Дивитарова Гости: Јана Блажевска – сопран и Марко Китаноски – гитара

ОпштиниВевчани: Концерт на Аница Нелоска – пијано во класата на Проф. Верица...

Најчитано

Утре, 26.07.2022г. ( Вторник ) во Мултикултурниот центар „ Коста Србакоски“ со почеток во 20:30 часот  свој конецрт ќе одржи Аница Нелоска – пијано во класата на проф. Верица Давитарова.

 

Гости на концертот ќе бидат Јана Блажевска – сопран и Марко Китаноски – гитара.

 

 

 

Извор: Општина Вевчани

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе