Вевчани: Се одржува Вевчанско лето

ОпштиниВевчани: Се одржува Вевчанско лето

Најчитано

Од 15 јуни во Вевчани се отвори Вевчанско лето 2022, манифастација која има за цел да го збогати културното живеење во заедницата. Вевчанското лето содржи програми од областа на културата , спортот и науката се со цел да ги задоволи сите вкусови, како програма која што е наменета за сите возрасти. Вевчанското лето е под  целосно покровителство на Општина Вевчани а е во организација на здружението Вевчани Турист Инфо.

Вевчанското лето изобилува со богата соджина прилагодена за сите генерации и возрасти, предвидени се театарски претстави, музички програми, спортски настани, научни случувања и истата ќе се случува на повеќе локации низ Вевчани.

 

 

 

Извор: Општина Вевчани

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе