Вевчани: Во Домот на култура – Вевчани гостуваше Интимен театар од Битола

ОпштиниВевчани: Во Домот на култура – Вевчани гостуваше Интимен театар од Битола

Најчитано

Вчера, 24.07.2022 ( Недела ) година во Дом на култура – Вевчани се одигра претставата за деца Шушавко, мајмунот и снежната кралица на Интимен театар од Битола.

 

Децата уживаа во прекрасната претстава.

 

 

 

Извор: Општина Вевчани 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе