spot_img
spot_img

АМС: Прием за бронзениот медалист во борење

Самостојни органиСамостојни државни органиАМС: Прием за бронзениот медалист во борење

Најчитано

Агенција за Млади и Спорт организираше прием за македонскиот талент во борење Омер Мемеди, кој на Европското Првенство У15 во борење слободен стил во Загреб, Хрватска успеа да се пласира на третото место и да освои бронзен медал.

На приемот организиран од директорот на АМС Наумче Мојсовски присуствуваа и целокупниот тим од Федерацијата за боречки спортови, вклучувајќи ги тренерите и селекторите.

Заклучокот од оваа средба беше дека во младински категории во моментов имаме навистина талентирани борачи, кои имаат потенцијал за освојување на одличја и во сениорски категории, а прва можност за проверка на квалитетот е престојното балканско првенство, кое е закажано за Октомври во Букурешт.

 

 

 

 

Извор: Агенција за млади и спорт 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе