Карпош: Ново улично осветлување на улица Партизанска 2

ОпштиниКарпош: Ново улично осветлување на улица Партизанска 2

Најчитано

Почитувани,

Службите на општина Карпош поставија шест нови столба за улично осветлување со лед светилки во должина од 150 метри на новата улица Партизанска 2.

Новата улица на која се работи треба да ги спои Нерези со ресторанот Каскада каде со што ќе се овозможи полесно движење на жителите од околните згради.

 

 

 

Извор: Општина Карпош

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе