Гостивар: Инвестициите продолжуваат на улиците

ОпштиниГостивар: Инвестициите продолжуваат на улиците

Најчитано

Општина Гостивар започна со работите за отворање на новиот пат “Улица 3”, предвиден според ПДУ Урбан блок 6, со должина од 115 метри што го поврзува булеварот “Браќа Ѓиновски” со ул. “18 ноември”.

Проектот, покрај отворањето и изградбата на новиот пат, ги опфаќа сите подземни инсталации, новото јавно осветлување и асфалтирањето.

Со оваа улица се олеснува сообраќајот во овој многу фреквентен дел на градот а се зголемува и вредноста на имотите на жителите околу улицата.

 

 

 

 

Извор: Општина Гостивар 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе